ویژگی ها و امکانات و ابزارهای سامانه پیام کوتاه !

 

سامانه ارسال و دریافت پیامک انبوه نرم افزاری تحت وب، آنلاین با ساختاری ساده و پیشرفته مشابه محیط ایمیلتان می باشد  که برخلاف دستگاه های ارسال پیامک، نیاز به مودم،سیم کارت و سخت افزار ندارد و در هر زمان و مکانی قابل دسترسی و استفاده است . سرعت ارسال پیامک ها در سامانه های تحت وب چند صد برابر دستگاه های ارسال پیامک می باشد و از امنیت و اطمینان بسیار بالایی برخوردار هستند, با بهره گیری از قابلیت ارسال زمان دار نیازی به اتصال به اینترنت در زمان ارسال نیست.از جمله امکانات سامانه پیام کوتاه میتوان به ارسال منطقه ای , صنفی ,  شهری , کشوری , منشی پیامک , نظرسنجی , مسابقه و …اشاره کرد .

از جمله فاکتور های بسیار مهم در سامانه پیامک انبوه  : امکانات وسیع سامانه، تعرفه پایین پیامک، پشتیبانی واقعی و بروز بودن می باشد.

جهت اطلاع اجمالی از برخی ویژگی های سامانه ی پیام کوتاه ، مختصر توضیحی من باب اطلاع به شرح زیر می باشد :

فهرست امکانات و ابزارهای سامانه پیام کوتاه
 

1- ارسال سريع:
  ابزار ارسال سریع برای فرستادن آنی پیامک به یک یا چند مخاطب به کار می رود. در این ابزار کاربر می تواند مخاطبین پیام خود را از میان گروه های درج شده در دفترچه تلفن انتخاب نماید، شماره ها را از محیط دیگری کپی کند یا از طریق فایل( با فرمت اکسل یا فایل متنی) بارگزاری نماید.

2- ارسال فلش:

     ابزار ارسال فلش تمامی ویژگی های ارسال سریع پیامک را داراست با این تفاوت که پیام هایی که توسط این ابزار ارسال می شوند به محض رسیدن به گوشی مخاطب بصورت خودکار روی صفحه تلفن همراه وی باز می شوند.
    با توجه به اینکه هزینه ارسال های عادی و فلش یکسان است ارسال پیام کوتاه تبلیغاتی و اطلاع رسانی، مشروط به کوتاه بودن پیام، توجه دریافت کنندگان را بیشتر جلب خواهد کرد.

3- ارسال وپ پوش:
     ابزار ارسال وپ امکان ارسال لينک دانلود یک فايل یا نشانی یک سایت از طريق پيام کوتاه را فراهم می کند. با توجه به اینکه بسیاری از کاربران شبکه تلفن همراه کشور هنوز از MMS استفاده نمی کنند و امکان ارسال انبوه پیام های چند رسانه ای وجود ندارد، ارسال وپ راهکار مناسبی برای هدایت کاربران به یک نشانی اینترنتی و یا ارائه لینک دانلود فایل ها به مخاطبان است.

4- ارسال زماندار:
     ابزار ارسال زماندار، کارمند وقت شناس و دقیق کاربران سامانه است و وظیفه دارد پیام ها را در تاریخ و ساعت تعیین شده ارسال نماید.

5- ارسال انبوه:

     ابزار ارسال انبوه برای ارسال پیامک به شماره هایی از یک پیش شماره خاص مثلاً 912 یا 913132 استفاده می شود. این ابزار می تواند شماره ها رابه تعداد دلخواه کاربر و به صورت تصادفی یا ترتیبی تولید نموده و پیامک را به آن ها ارسال کند.

6- ارسال سفارشی:
     ابزار ارسال سفارشی هنگام ارسال های گروهی کاربرد دارد و این امکان را فراهم می کند که متن پیام ارسالی به هر مخاطب بر اساس اطلاعات ثبت شده وی اختصاصی شود و کلمات از پیش تعریف شده مانند نام و نام خانوادگی به طور اتوماتیک در متن پیامک قرار گیرند.

7- دريافت:
ابزار دریافت، پیام های ارسال شده به شماره مجازی سامانه را نمایش می دهد. دریافت پیامک به شماره اختصاصی نیاز دارد بنابراین شماره هایی که بین کاربران مختلف به اشتراک گذاشته می شوند فقط قابلیت ارسال دارند و از دریافت پیام کوتاه محروم خواهند بود. به همین دلیل در جام جم پیامک به همراه هر سرویس یک شماره 14رقمی به کاربران هدیه می شود تا از مزایای دریافت پیام کوتاه بهره مند گردند.در جام جم پیامک دریافت پیام کوتاه رایگان است و برای کاربر هزینه ای نخواهد داشت.

8- پوشه بندي:
     ابزار پوشه بندی امکان تفکیک و دسته بندی پيامک ها را فراهم می کند. با استفاده از این ابزار کاربران می توانند پیامک های ارسالی و دریافتی را در قالب پوشه های مختلف ذخیره کنند.

9- دفترچه تلفن:

    در دفترچه تلفن جام جم پیامک امکان دسته بندی مخاطبان در قالب گروه های مختلف فراهم است.  تعداد گروه ها و مخاطبان قابل درج در هر گروه نا محدود است و هر مخاطب می تواند به طور همزمان در چند گروه عضو باشد.
    همچنین برای ذخیره سازی گروهی اطلاعات مخاطبان، امکان وارد کردن اطلاعات آن ها از طریق فایل اکسل وجود دارد  و اطلاعات موجود در دفترچه تلفن نیز در هر زمان قابل استخراج در قالب فایل اکسل و چاپ است.

10- منشي پيامک:
     ابزار منشی برای پاسخگویی خودکار به پیام های دریافت شده در سامانه است. چنانچه کاربر از چندین شماره مجازی به طور همزمان استفاده کند منشی پیامکی می تواند به ازای هر یک از شماره های مجازی، تنظیمات متفاوتی در متن و زمان فعال بودن منشی داشته باشد.

11- پیامک از موبایل:
    به وسیله این ابزار کاربر تنها با ارسال یک فرمان پیامکی از تلفن همراه خود می تواند متن دلخواه را بدون نیاز به رایانه و اینترنت به گروه های  ثبت شده در دفترچه تلفن ارسال کند. در این روش مخاطبان، پیامک را با همان شماره مجازی کاربر دریافت می کنند.

12- انتقال به موبايل:

     ابزار انتقال به موبایل یک نسخه از پیامک های ارسال شده به سامانه را به همراه شماره ارسال کننده آن پیام به موبایل های تعریف شده ارسال می نماید. بدینوسیله کاربر بدون مراجعه به سامانه می تواند از پیام های دریافت شده در سامانه اطلاع یابد.

13- انتقال به ايميل:

     کاربران می توانند پیام های دریافتی را علاوه بر سامانه به صورت ایمیل نیز دریافت کنند. برای این کار کافی است در ابزار انتقال به ایمیل آدرس یک ایمیل معتبر را ثبت کنند.

14- انتقال به سایت:

     ابزار انتقال به سایت یک نسخه از پیامک های دریافتی در سامانه را به URL های تعریف شده ارسال می کند. با این روش کاربر می تواند در هر لحظه پیامک های دریافتی را در وب سایت خود داشته باشد.

15- انتقال دلیوری:

    ابزار انتقال دلیوری آخرین وضعیت پیام های ارسال شده را به محض دریافت، به URL های تعریف شده ارسال می کند. با این روش کاربر می تواند گزارش ارسال پیامک های ارسال شده را در وب سایت خود داشته باشد.

16- خبرنامه پیامکی:
    خبرنامه پیامکی یکی از ابزارهای منحصر به فرد جام جم پیامک است که در کنار دفترچه تلفن قرار می گیرد و از طریق دریافت کلیدواژه ها، امکان عضویت خودکار افراد در سامانه را فراهم می کند. افراد عضو شده بر اساس تنظیمات مورد نظر کاربر در گروه های دفترچه تلفن دسته بندی می شوند و ارسال پیامک به آن ها بسیار آسان خواهد شد.همچنین با ارسال کلیدواژه دیگری امکان لغو عضویت خودکار نیز وجود دارد.

17- تحليلگر پيامک:
     تحلیلگر پیامک یکی از ابزارهای حرفه ای جام جم پیامک  است که قابلیت آنالیز محتوای پیامک های دریافتی را داراست. این قابلیت به کاربر اجازه می دهد پیام های حاوی کلمات یا محتوای خاصی را از سایر پیام های دریافتی تفکیک نماید و پیام های تفکیک شده را به طور خودکار به مقصد مورد نظر کاربر، اعم از  پوشه، ایمیل، URL ، یا تلفن همراه منتقل کند و یا پاسخ مشخصی را برای فرستنده ارسال کند.

18- نظرسنجي:

    امکان تعریف بی نهایت نظرسنجی همزمان بدون محدودیت در تعداد گزینه ها، قابلیت تعریف زمان دقیق شروع و پایان فرآیند جمع آوری آراء، امکان تعریف پاسخ مجزا به ازای هر گزینه تعریف شده، نمایش نموداری نتایج، امکان قرعه کشی چندگانه میان شرکت کنندگان گوشه هایی از ویژگی های این ابزار پیشرفته هستند.

19- مسابقه:
        ابزار برگزاری مسابقه پیامکی در جام جم پیامک ویژگی های بارز و ممتاز بسیاری دارد. امکان تعریف بی نهایت مسابقه همزمان بدون محدودیت در تعداد گزینه ها، قابلیت تعریف زمان دقیق شروع و پایان فرآیند پذیرش پاسخ ها، امکان تعریف پاسخ مجزا به ازای هر گزینه تعریف شده، نمایش نموداری نتایج و امکان قرعه کشی میان کسانی که پاسخ صحیح داده اند ویژگی های ممتاز کننده این ابزار هستند.

20- پاسخگوی هوشمند:
     پاسخگوی هوشمند یکی دیگر از ابزارهای اختصاصی جام جم پیامک است.این ابزار می تواند بر اساس کلمات و کدها پاسخ های متناسب را ارسال کند و نقطه قوت آن در امکان وارد کردن مقادیر انبوه اطلاعات از طریق فایل اکسل و گزارش گیری وسیع است. یکی از کاربردهای این ابزار امکان ارائه سریال فعال سازی یکبار مصرف برای نرم افزارها و لوح های فشرده یا هر محصول دیگری است که با سریال و ثبت آن ارتباط دارد. همچنین پاسخگوی هوشمند می تواند به عنوان ابزاری برای اعلام قیمت محصولات  یا مواردی به کار رود که نیاز به بروزرسانی مداوم و سریع عناوین متعدد دارند.

21- کارمندان:

    ابزار کارمندان یک راه حل سازمانی است و کاربرد آن در مجموعه های بزرگی است که بخش های مختلف آن به سامانه پیام کوتاه مستقل نیاز دارند. با استفاده از این ابزار می توان بی نهایت زیرکاربر با پنل کاربری با امکانات و شماره  مستقل ایجاد کرد و در اختیار بخش های مختلف مجموعه قرار داد  تا بدون تحمیل هزینه اضافی به سازمان خود از مزایای سامانه پیام کوتاه بهره مند شوند.


22- اتصال سایر نرم افزارها به سامانه ( API
ارسال و دریافت پیام کوتاه):
     در جام جم پیامک وب سرویس ارسال و دریافت پیام کوتاه و ارسال پیامک از طریق درخواست های http به طور همزمان ارائه می شوند و به صورت پیش فرض برای تمامی کاربران سرویس ها اعم از اقتصادی و ویژه قابل بهره برداری هستند. مستندات استفاده از وب سرویس و http برای ارسال پیامک در بخش در بخش درگاه پیام کوتاه جام جم پیامک قابل دانلود است.

 

جهت دریافت کلیه ی اطلاعات و ویژگی های مربوط به سیستم با بخش فروش تماس حاصل فرمایید .